Správy

15.02.2024

Plán EUSTREAMU umožniť medzinárodnú prepravu čistého vodíka má status dôležitého projektu spoločného európskeho záujmu (IPCEI)

Plán Eustreamu umožniť veľkokapacitnú prepravu čistého vodíka má oficiálny status dôležitého projektu spoločného európskeho záujmu (IPCEI). V našom dlhodobom úsilí podporiť dodávky čistého vodíka pre európske trhy a prispieť k dekarbonizácii slovenského priemyslu ide o veľmi dôležitý míľnik. Status IPCEI vytvára reálne predpoklady na získanie grantov zo štátnych alebo európskych zdrojov, čím sa celý projekt posúva bližšie k realizovateľnosti.

31.01.2024

Zvýšená prepravná kapacita na prepojovacom bode Veľké Zlievce/Balassagyarmat

19.01.2024

Vertikálny koridor – memorandum o porozumení

Slovensko, Ukrajina a Moldavsko sa pripojili k iniciatíve Vertikálny koridor podpisom memoranda o porozumení. Memorandum o porozumení, ktoré bolo podpísané v rámci ministerskej konferencie CESEC v Aténach, smeruje k posilneniu bezpečnosti dodávok v strednej a juhovýchodnej Európe.

11.07.2023

Aktualizácia obchodného IT systému

Radi by sme informovali našich klientov o aktualizácii nášho obchodného IT systému, ktorá prebehne v utorok 18. júla 2023 o 9:00 hod. ráno. Odhadovaný čas nedostupnosti systému sú tri hodiny. Dovoľujeme si požiadať našich klientov o obmedzenie obchodných transakcií v stanovenom čase.

25.04.2023

Medzinárodné memorandum o projekte Solidarity Ring

V Sofii dnes bolo podpísané memorandum o porozumení na podporu spolupráce medzi prevádzkovateľmi prepravných sietí zemného plynu z Bulharska (Bulgartransgaz EAD), Rumunska (Transgaz S.A.), Maďarska (FGSZ Ltd.), Slovenska (EUSTREAM) a azerbajdžanskou energetickou spoločnosťou SOCAR. Memorandum sa týka ich spoločnej iniciatívy podporenej Európskou komisiou „Solidarity Ring“, ktorej cieľom je zvýšiť bezpečnosť dodávok zemného plynu pre EÚ a zvlášť pre región strednej a juhovýchodnej Európy.